top of page

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Ağıdır.

36 Avrupa ülkesinde  faaliyette bulunan 1000'in üzerinde Eurodesk Bilgi Ağı, ülkemizde de Türkiye Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de 50 ilde 80 Eurodesk Temas Noktası bulunmaktadır.

 Eurodesk Temas Noktaları birlikte Avrupa fırsatları konusunda ücretsiz soru yanıtlama hizmeti (e-posta ile, faks ile, telefonla, ziyaretle), Fonlarla ilgili Avrupa bilgisine internet erişimi sağlanması, Eğitimler düzenlenmesi ve destek hizmetleri, Konferanslar, seminerler ve diğer etkinliklerin düzenlenmesi, Kaynak materyallerin basılması ve dağıtılması, Gençlik Programı ile ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması gibi hizmetleri ücretsiz verecek.

Eurodesk  tarafından  yurt içinde Eurodesk Türkiye Koordinatörlüğünce farklı şehirlerde düzenlenen tematik eğitimlere  genç gönüllülerin katılması sağlanmaktadır.

SERGED Eurodesk temas noktası olabilmek için başvuru yapmıştır.

bottom of page